0

Semalt’tan Kurşun Üretimi İpuçları

Web sitenize trafik çekmek pahalı bir girişim olabilir. SEO başarısız olduğunda, işletmeniz önemli bir kayıp yaşayabilir. Bir web sitesi dijital bir pazaryondur. İster müşterileri, müşterileri veya aboneleri arıyorsanız, rakiplerinizden kazanmak zor bir görevdir.

Semalt, Müşteri Başarı Yöneticisi, Jason Adler, SEO kampanyanızın performansını artıracak altı ipucu listesini derledi.

1. Mikro bir açılış sayfası oluşturun

Herhangi bir spesifik anahtar kelime için, iyi hazırlanmış bir mikro açılış sayfası, dönüşüm oranlarınızı% 15 oranında artırabilir. Mikro açılış sayfası, ilgilenen bir kişiye belirli bir sayfada bilgi vermek için açılan bir sayfadır. Çoğu internet kullanıcısı, gerekli bilgiye sahip oldukları takdirde bu sayfaları memnuniyetle kontrol ediyor. Bir ziyaretçi, bir okuyucuyu kendi linkinize tıklatacak şekilde yakında aradığı içeriği bulmalıdır.

2. Canlı çevrimiçi sohbet HTML kodunu yükleyin

Canlı sohbet, çevrimiçi iletişim için önemli olan yeni bir eğilimdir. Canlı sohbet, bir ziyaretçi, sayfanın yüklenmesiyle doğrudan web sitesindeki bir yönetici ile konuşması için kolay bir seçenektir. Yönetici panelinden çoğu canlı sohbet şirketinin, standart bir mesaj uygulamasındaki gibi ziyaretçilerle yönetici sohbet etmesine olanak tanıyan bir mobil uygulaması bulunur. Canlı sohbet, potansiyel müşteri sayısını artırmanıza ve ziyaretçileri alıcılara dönüştürmenize yardımcı olacak harika bir özelliktir.

3. Telefon numaranızı ekleyin

Güvenilir iletişim bilgileri bir web sitesinin güvenilirliğini artırmada yardımcı olur. Yanıtlayabileceğiniz bir çalışan telefon numarası olan bir site, sizi rakiplerinize karşı güvende kılacaktır. Bazı durumlarda, birçok dolandırıcılık sitesi, takip edilmekten korktuğu için telefon numaralarını içermez.

4. Web sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirin

Araştırmalar, cep telefonu internet kullanımının yavaş yavaş masaüstü kullanımını değiştirdiğini gösteriyor. Küresel masaüstü kullanıcılarının% 4’ü mobil cihazlara geçiyor. ABD’de 16 yaş üstündeki kullanıcıların% 75’inden fazlası akıllı bir telefona sahip. Sitenizi akıllı telefonlardan duyarlı hale getirdiğinizde, nişinizde belli bir demografik nitelik kazanacaktır.

5. Adresinizi veya konumunuzu ekleyin

İnternet kullanıcılarının% 50’den fazlası arama motorlarını bir şirketin veya firmanın adresini bulmak için kullanıyor. Akıllı telefonlarla yapılan günlük aramaların yaklaşık% 18’i satışa neden oluyor. Adresinizi, fiziksel konumunuzu ve ofislerinizi göstermek, güvenilirliğe katkıda bulunmanın yanı sıra satışa dönüşen potansiyel müşteri sayısını da artırır.

6. Öğretici videolar kullanma

Bir açıklayıcı video kullanmak, en verimli kurşun jeneratörlerinden biri haline geldi. Birçok kişi “nasıl yapılır” blogları çalıştırır ve pek çok ürün şirketi, bu videoları içeriklerine koyarak okumayı tercih eden bireylerden yol açar.

Web sitenize artan olasılıklar, Arama Motoru Optimizasyonu’nun kritik bir parçasıdır. Herhangi bir yöntem, bir web sitesine yol açan doğrudan bir artış sağlayamaz. Diğer durumlarda, iki veya daha fazla yöntemin birleşimi, çalışılan şey olabilir. Her web sitesi durumu benzersizdir ve sıralamaya göre benzersiz ihtiyaçlara sahiptir. Bu ipuçlarını izleyerek, güvenilir potansiyel bir müşteri kitlesi kazanacak ve yeni potansiyel müşteriler oluşturmaya yönelik sürekli uygulama kazanacaksınız.